CYKLOPOJIŠTĚNÍ ZAHRNUJE:

poškození
odcizení
odpovědnost

DOPLŇKOVÉ PRODUKTY:

úraz
léčba

banner

MNOŽSTEVNÍ SLEVY PRO CYKLOKLUBY A SKUPINY

Ušijeme Vám pojištění na míru. Neváhejte a kontaktujte nás!

NAPSALI O NÁS

rozhovor - peloton

Cyklopojištění – jistota pro cyklisty

Co všechno byste chtěli od pojištění, které bude krýt rizika cyklistiky? Chránit před krádeží kola? Před jeho zničením při havárii? A co když se při jízdě zraníte nebo naopak zraníte někoho jiného? „Cyklopojištění je komplexní produkt, který se navíc vztahuje i na rizika při závodech,“ představuje novinku na trhu pojištění jeho spoluautor DAVID VELEK.

◆ Jak jste se dostal k nápadu vytvořit pojištění, které bude šité na míru cyklistům?

Společně s kolegou Karlem Makovcem pracujeme ve společnosti Steiner & Makovec, což je makléřská pojišťovací společnost, takže máme k tématu blízko. Navíc jsme ale oba bikeři, objíždíme závody v Česku i zahraničí a dobře si uvědomujeme rizika, která nás mohou potkat. Bojíme se jednak o naše kola, jednak i o sebe. Proto jsme se rozhodli připravit produkt, který v jednom balíčku nabídne potřebné služby cyklistům. Cyklopojištění vlastně vzniklo na základě našich potřeb.

◆ To byla tedy původní idea. Do jaké fáze jste svůj nápad dotáhli?

Momentálně se můžete nechat běžně pojistit na webu www.cyklopojisteni.cz a začínáme rozjíždět prodeje pojištění přímo v cyklistických prodejnách.

◆ Stojí za vámi nějaké silné finanční zázemí?

Rok a půl trvala základní jednání, na jejich konci byla dohoda s Českou podnikatelskou pojišťovnou. Ta je členem Vienna Insurance Group, to je opravdu obrovská a silná skupina. My sami bychom nemohli nést pojišťovací rizika.

◆ Proč bych se měl obrátit vůbec na vás, a ne na některého z konkurentů?

Protože na trhu zkrátka podobný produkt není. Nabízíme navíc pojištění i pro závody, to nikdo jiný v nabídce nemá. Dost času jsme původně strávili tím, že jsme hledali něco podobného – a nic nenašli.

◆ Inspiroval vás někdo, nebo jste celé pojištění vymysleli sami?

Je to jen z naší hlavy, neznám jiný obdobný produkt.

◆ Zkuste mi jej víc přiblížit. Vztahuje se Cyklopojištění na krádež kola?

Samozřejmě.

◆ Co když mě někdo zraní? Ať už při nehodě na silnici nebo při závodě?

Produkt kryje i tohle riziko.

◆ A co když při jízdě zraním sám sebe? Jsem pojištěný?

Ano.

◆ Praskne mi rám. Zaplatí mi?

Ano, znovu chci ale zdůraznit výhodu, že pojištění platí i při závodech, přestože riziko nějaké újmy je při nich vyšší.

◆ Poškodím ráfek. Zaplatí mi?

Ano.

◆ Namotám přehazovačku. Zaplatí mi?

Ano.

◆ Kde všude mě pojistka chrání?

Jde o celou Evropu.

◆ Musím být závodník?

To ne. Pojištění je vlastně pro všechny lidi, kteří jezdí na kole. Dochází k určitému převratu, protože je to komplexní balíček – úrazovka, odpovědnost, havárie, krádež. Nicméně zjišťujeme, že hodně bikerů už třeba úraz má vyřešený v rámci svého pojištění, tak jsme to i rozdělili a lidé si můžou pojistit třeba jen samotné kolo. Každý si může vybrat.

◆ Kde na vás v případě zájmu narazím?

Nejjednodušší je vyplnit dotazník na www.cyklopojisteni.cz. Vše je tam přehledně vysvětleno, najdete odpovědi na základní otázky. V případě nejasností nás stačí kontaktovat mailem. Když potvrdíme vaši objednávku, platí pojištění od okamžiku, kdy se objeví peníze na účtu. Zasíláme samozřejmě certifikát o pojištění se všemi pojistnými podmínkami.

◆ Mám šanci se pojistit i tehdy, když z nějakého důvodu nechce přes internetový formulář?

Pak můžete přímo do cykloprodejny, která bude součástí naší vlastní sítě – tu momentálně budujeme. Postupně objíždíme obchody, tam, kde s nimi uzavřeme smlouvu, se budete moci pojistit. Případně kontaktujte přímo nás telefonicky nebo emailem a vše dořešíme individuelně.

◆ Musím si v takové prodejně koupit nové kolo, nebo se pojištění vztahuje na kterékoliv jiné?

Můžete samozřejmě přijít s vlastním kolem. V současné době nabízíme ještě dvě věci, a sice: automaticky je pojištěné každé kolo, které si přijdete koupit do pražských prodejen CykloAdam, a to ať přes jejich eshop nebo přímo v kamenných obchodech, to samé platí i v případě prodejny Prodoli, všechna kola Prodoli nad 20 000,– jsou takto pojištěna.

◆ Mají i prodejci kol nějakou motivaci vyřizovat se zákazníky Cyklopojištění?

Určitě. Mají nárok na provizi z uzavřeného pojistného a mohou mít dobrý pocit, že když se jejich zákazníkům něco přihodí bude o ně postaráno.

◆ Jak probíhá v případě pojistných událostí jejich dokazování?

Přirovnal bych to k pojištění vozidel. V případě havárie a rozbitého kola zkontaktujete přes internetový formulář ČPP, likvidátor škodu zdokumentuje a vyřídí. Při odcizení je nutný policejní protokol.

◆ Funguje i odstupňování výše pojistného podle ceny kola?

Přesně tak. Je to opět podobné jako u aut. Na první pohled se mohou zdát částky vysoké, ale stačí si uvědomit rizika. Do budoucna bychom navíc rádi provázali Cyklopojištění s dalšími produkty ČPP. Například ten, kdo bude mít Cyklopojištění, dostane výhodnější povinné ručení.

◆ Máte již nějaké ohlasy přímo od cyklistů?

Reakce jsou hodně pozitivní. Líbí se jim možnost, že jsou opravdu chráněni před různým rizikem a to i při hromadných závodech.

Zdroj: Peloton 11/2010


© 2010 - 2013: CYKLOPOJIŠTĚNÍ.CZ, design by MoniAK

» HOME

» O PRODUKTU

» OTÁZKY A ODPOVĚDI

» POJISTNÉ PODMÍNKY

» ON-LINE OBJEDNÁVKA

» HLÁŠENÍ ŠKODY

» NAPSALI O NÁS

» KONTAKT

» POJIŠTĚNÍ ZPROSTŘEDKOVÁVÁ:

logo

» VE SPOLUPRÁCI:

logo

» LOG-IN PRO PARTNERY

E-mail:
Heslo:

» AKTUÁLNĚ


Warning: file_get_contents(http://www.moniak.cz/rss.komplet) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /mounted-storage/home156/sub007/sc61296-TRAE/cyklopojisteni.cz/rss_php.php on line 29

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mounted-storage/home156/sub007/sc61296-TRAE/cyklopojisteni.cz/rss_php.php on line 88

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mounted-storage/home156/sub007/sc61296-TRAE/cyklopojisteni.cz/footer.inc on line 114